O firmie
Lencomm

Lencomm Trade International jest małą prywatną firmą handlową założoną w 1990 roku. Profil podstawowej działalności obejmuje dystrybucję:

  • Odczynników oraz aparatury do badań naukowych w zakresie biologii i biotechnologii molekularnej, immunologii i genetyki.
  • Szerokiej gamy wyrobów medycznych (testy i zestawy) do rutynowej diagnostyki medycznej in vitro jak również aparatury do badań rutynowych.
  • Testów kontroli mikrobiologicznej żywności (HACCP) i procesów przemysłowych.
  • Surowców dla przemysłu farmaceutycznego.

Lencomm Trade International jest wyłącznym przedstawicielem jak równiez autoryzowanym dystrybutorem firm: DIAsource ImmunoAssays (dawniej BioSource), OraSure Technologies Inc., Biomerica Inc., USCNLIFE™ Wuhan EIAab Science Co., Ltd. (produkty USCNLIFE), IDL Biotech, Izinta Trading Ltd., Liofilchem, Medical Wire & Equipment Co., Sigma Aldrich (wyłącznie w zakresie produktów zawierajcych izotopy promieniotwórcze), Trinity Biotech, Kibion AB, Ani Biotech Oy, NCL New Concept Lab GmbH i GrupoBios.

Do znaczących osignięć w dziaalnoci firmy Lencomm Trade International należy: wprowadzenie na rynek polski około 10 lat temu produktów amerykaskich firm Cell Signaling TECHNOLOGY (CST) oraz NEW ENGLAND BioLabs (NEB), które oferujemy w dalszym ciągu w konkurencyjnych cenach w stosunku do oferty cenowej pozostaych dostawców zapewniając jednoczenśie profesjonalny serwis.

Z dostarczanych przez naszą firm najwyższej jakości produktów i odczynników do badań naukowych korzystają wiodące ośrodki naukowe w kraju – Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Biologii Dowiadczalnej PAN im. M. Nenckiego, Uniwersytety Medyczne, Centra Onkologii, Uniwersytety, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN im. Hirszfelda oraz wiele innych.

W zakresie medycznej diagnostyki rutynowej współpracujemy z większością szpitali klinicznych i wojewódzkich oraz renomowanych ośrodków zajmujących się zarówno rutynową jak i specjalistyczną diagnostyką medyczną – Instytut-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka, Centralny Szpital Kliniczny Akademii Medycznej w Warszawie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii, Dolnośląskie Centrum Diagnostyczne, Centrum Medyczne Medicover, Centrum Medyczne Damiana.

Wysoką jakość oferowanych przez nas wyrobów medycznych do diagnostyki zarówno in vitro jak i in vivo oraz biotechnologicznych produktów do badań naukowych staramy się łączyć z profesjonalnym serwisem powiększając z roku na rok grono naszych stałych odbiorców.